O nas 1990 - teraźniejszość

1990-1992                      
Założenie spółki przez braci Emila i  Zdeňka  Mateiciuców. Bracia Mateiciucowie z powodzeniem sprywatyzowali historyczny obiekt dawnej tkalni, której historia sięga do roku 1839. W tym obiekcie rozpoczęli oni produkcję rur polipropylenowych do ogrzewania podłogowego, rur polietylenowych do instalacji wody pitnej, a potem produkcję węży ogrodowych  z mPCW  i innych wytłoczek plastikowych.

1993-1995    
W tym czasie została zakończona rozległa rekonstrukcja budynku administracyjnego, hal produkcyjnych i terenu całego zakładu. Doszło do przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną. Asortyment produkcji poszerzył się o produkcję gładkich rur HDPE do ochrony światłowodów. Spółka inwestowała również w urządzenia umożliwiające poprawę jakości i elastyczności produkcji.

1996-2000             
Spółka otrzymała cały szereg istotnych zamówień na produkcję osłonowych rur kablowych, co w efekcie pozwoliło rozszerzyć park maszynowy o zakup nowej technologii. W roku 1998 spółka rozpoczęła produkcję rur karbowanych, które uzupełniły wytwarzany typoszereg rur osłonowych i stały się nośnym programem produkcyjnym zakładu. Spółka wprowadziła system zarządzania jakością zgodnie z normą ISO 9002:1994, który został certyfikowany w roku 2000 przez spółkę TǛV.

2001-2005          
Ważnym krokiem w dalszym rozwoju spółki było w roku 2002 wejście partnera strategicznego. To połączenie przyniosło spółce stabilizację i dalszą możliwość rozwoju. Stagnacja w dziedzinie budowy sieci telekomunikacyjnych i nasycenie rynku doprowadziły do znacznego spadku produkcji i sprzedaży rur osłonowych. Na taką sytuację spółka zareagowała zastąpieniem tego segmentu produkcji, zupełnie nowym, ale jak się okazało kluczowym asortymentem. Został nim w roku 2002 wyrób profili budowlanych.

2006-2010    
Zarząd spółki intensywnie rozwija działalność inwestycyjną zakładu. Dotyczy to budowy nowych obiektów, infrastruktury, zaplecza dla pracowników, modernizacji parku maszynowego, ale i znaczące wsparcie swoich badań rozwojowych, z których wyrósł cały szereg nowych wyrobów. Członkostwo w Izbie ocieplania budynków, Izbie karton-gipsu i w HK Republiki Czeskiej oznacza dla spółki możliwość prezentowania profilu budowlanego fachowej społeczności, zapoznawania z ich aplikacjami i zaletami stosowania. Na rynku zaczyna dominować znak handlowy MAT, który wiąże się z wysoką jakością produktów MATEICIUC a.s. W roku 2008 spółce został przyznany międzynarodowy certyfikat w zakresie kierowania zasobami ludzkimi „Investor in People". W tym okresie spółka zwiększa poziom produkcji, a wyraźnie rośnie udział eksportu w całkowitym obrocie firmy.  Zarząd przyjął zasadnicze zmiany w kierowaniu i planowaniu strategicznym spółki. W końcu roku 2008 spółka uruchomiła nową produkcję plastikowych ścian przeciwdźwiękowych. Z powodzeniem wzięła udział w ich realizacji w Republice Czeskiej, na Słowacji i przygotowuje się do wejścia z tym wyrobem również na rynek polski. W roku 2009 MATEICIUC a.s. stał się właścicielem większościowym zakładu produkcyjnego Behka Plast w Polsce, który w szczególności będzie się zajmować produkcją węży przemysłowych. Firma przeszła z powodzeniem w roku  2010 proces recertyfikowania zgodnie z normą ČSN EN ISO 9001:2009.

2011 – 2015
W roku 2011 spółka MATEICIUC przeszła z powodzeniem reaudit międzynarodowego standardu w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi „Investors in People“ i została członkiem STOWARZYSZENIA PRODUCENTÓW TWORZYW SZTUCZNYCH. Uroczyste otwarcie nowego Centrum Rozwoju odbyło się w czerwcu 2012 i stanowiło potwierdzenie głównego kierunku rozwoju spółki - rozwój i innowacje. W tym roku została też po raz pierwszy w naszej historii przekroczona ćwierć miliardowa wartość uzyskanego obrotu. Po innowacyjnym procesie w roku 2013 została rozpoczęta produkcja i sprzedaż rur do instalacji powietrznych, charakteryzujących się odpornością na bakterie i pleśń. W tym roku firma przeszła z powodzeniem proces recertyfikowania zgodnie z normą ČSN EN ISO 9001:2009 oraz w tym samym roku otrzymała ŚWIADECTWO zakończenia szkolenia w zakresie zrównania szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy, jak i możliwości kariery zawodowej i prowadzenia życia rodzinnego. Następnie w formie certyfikatu ČEKIA Stability Award spółka uzyskała nagrodę AAA, która jest najwyższym możliwym wyróżnieniem dla firm stabilnych finansowo i ekonomicznie. W tym samym roku zarząd spółki zdecydował o zakończeniu produkcji ścian dźwiękoizolacyjnych ze względu na spadek ilości budowanych zabezpieczeń dźwiękoizolacyjnych. W roku 2014 został zakończony proces rozwoju celowego typoszeregu systemu mikrorurek i wiązek dla technologii FTTx. W tym roku udało się wejść na nowe rynki, poza Europą i w ten sposób zrealizować wytyczone strategiczne zamierzenie spółki, polegające na produkcji i sprzedaży poszukiwanych wyrobów o wysokiej jakości na całym świecie. 2015 Spółka MATEICIUC a.s. wspomina 25 lat swojego istnienia. Kontynuowana jest budowa drugiego rzędu  hal magazynowych i centrum technologicznego do projektowania i rozwoju narzędzi oraz urządzeń specjalizowanych.

2016 - teraźniejszość
2016 rozpoczęcie budowy własnej narzędziowni – projektowanie, produkcja i naprawa narzędzi.  Nowoczesne zaplecze dla pracowników. Kolejny audyt ČSN EN ISO 9001:2009 – norma rozwiązuje stosowanie postępowania procesowego przy systemie zarządzania jakością. Zakończenie produkcji profili okładzinowych. W październiku nowym dyrektorem spółki został mianowany inż. Ludvík Šanda.  Nakręcenie instruktażowego video o układaniu opatentowanego zestawu mikrorurek VARIOFLAT DB. Zakończenie grupowania firm siostrzanych. 2017 Niezależne działanie spółki MATEICIUC a.s. jako jednego podmiotu prawnego. Ostateczne zakończenie narzędziowni – pierwsze wyprodukowane narzędzie. Odnowa parku firmowego. Wykończenie hali – magazyn  6.5, kończący przygotowanie wewnętrznych przestrzeni magazynowych. Stabilizacja obsady personalnej na produkcji. Parking za szlabanem.  Videoklip Crash Drums. 2018 Odbiór  domu mieszkalnego z 9 małometrażowymi mieszkaniami dla naszych pracowników. Modernizacja technologii, naprawy dróg komunikacyjnych na terenie, stacja transformatorowa. Zwiększona ochrona i bezpieczeństwo ruchu osób i pojazdów na terenie. Zakończenie wprowadzania monitoringu produkcji. 2019 Spółka obchodzi jubileusz 180 lat od założenia zakładu w roku 1839 przez Josefa Kazimíra Gerlicha i jednocześnie decyzją Ministerstwa Kultury za zabytek kultury zostaje uznany zespół historycznych obiektów firmy. Wybudowanie kotłowni, ocieplenie domu mieszkalnego. Rok 2020 pod znakiem koronawirusa, a spółka MATEICIUC a.s. wspomina 30 lat swojego istnienia. Budowa i odbiór nowej stacji transformatorowej z dwoma transformatorami, wykonanie adaptacji budowlanych wokół hal magazynowych. Wprowadzenie elektronicznego systemu ewidencji obecności w pracy.

PRZYSZŁOŚĆ spółkę MATEICIUC interesują przede wszystkim badania, innowacje, nowe rynki i realizacja wizji:

„Liczyć się między czołowymi europejskimi producentami profili budowlanych."

  • MATEICIUC a.s.

  • MATEICIUC a.s.

  • Spółka MATEICIUC a.s.

  • Park firmowy


Kontakt

MATEICIUC a.s. - IČ: 60792825; NIP: CZ60792825; zarejestrowane w RH przy Sądzie okręgowym w Ostrawie, odd. B kładka 987


Aktualności

Zimowy urlop ogólnozakładowy 2023/2024
16.11.2023

w okresie od 15.12.2023 do 07.01.2024.
Ostatnim dniem przyjmowania...


28.9. i 29.09.2023 ZAMKNIĘTE!
13.09.2023

Firma MATEICIUC a.s. będzie nieczynna ze względu na święto państwowe...


Niezastąpione narzędzie przy klejeniu listew!
07.09.2023

Rolka dociskowa zwiększa przyczepność listwy do ramy okna albo...


Szybki kontakt

Milada Turská marketing specialist

+420 556 312 434 +420 602 287 013

Created 2024 by Railsformers s.r.o. | Protection of privacy | Ustaw ciasteczka