O nas 1990 - teraźniejszość

1990-1992                      
Założenie spółki przez braci Emila i  Zdeňka  Mateiciuców. Bracia Mateiciucowie z powodzeniem sprywatyzowali historyczny obiekt dawnej tkalni, której historia sięga do roku 1839. W tym obiekcie rozpoczęli oni produkcję rur polipropylenowych do ogrzewania podłogowego, rur polietylenowych do instalacji wody pitnej, a potem produkcję węży ogrodowych  z mPCW  i innych wytłoczek plastikowych.

1993-1995    
W tym czasie została zakończona rozległa rekonstrukcja budynku administracyjnego, hal produkcyjnych i terenu całego zakładu. Doszło do przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną. Asortyment produkcji poszerzył się o produkcję gładkich rur HDPE do ochrony światłowodów. Spółka inwestowała również w urządzenia umożliwiające poprawę jakości i elastyczności produkcji.

1996-2000             
Spółka otrzymała cały szereg istotnych zamówień na produkcję osłonowych rur kablowych, co w efekcie pozwoliło rozszerzyć park maszynowy o zakup nowej technologii. W roku 1998 spółka rozpoczęła produkcję rur karbowanych, które uzupełniły wytwarzany typoszereg rur osłonowych i stały się nośnym programem produkcyjnym zakładu. Spółka wprowadziła system zarządzania jakością zgodnie z normą ISO 9002:1994, który został certyfikowany w roku 2000 przez spółkę TǛV.

2001-2005          
Ważnym krokiem w dalszym rozwoju spółki było w roku 2002 wejście partnera strategicznego. To połączenie przyniosło spółce stabilizację i dalszą możliwość rozwoju. Stagnacja w dziedzinie budowy sieci telekomunikacyjnych i nasycenie rynku doprowadziły do znacznego spadku produkcji i sprzedaży rur osłonowych. Na taką sytuację spółka zareagowała zastąpieniem tego segmentu produkcji, zupełnie nowym, ale jak się okazało kluczowym asortymentem. Został nim w roku 2002 wyrób profili budowlanych.

2006-2010    
Zarząd spółki intensywnie rozwija działalność inwestycyjną zakładu. Dotyczy to budowy nowych obiektów, infrastruktury, zaplecza dla pracowników, modernizacji parku maszynowego, ale i znaczące wsparcie swoich badań rozwojowych, z których wyrósł cały szereg nowych wyrobów. Członkostwo w Izbie ocieplania budynków, Izbie karton-gipsu i w HK Republiki Czeskiej oznacza dla spółki możliwość prezentowania profilu budowlanego fachowej społeczności, zapoznawania z ich aplikacjami i zaletami stosowania. Na rynku zaczyna dominować znak handlowy MAT, który wiąże się z wysoką jakością produktów MATEICIUC a.s. W roku 2008 spółce został przyznany międzynarodowy certyfikat w zakresie kierowania zasobami ludzkimi „Investor in People". W tym okresie spółka zwiększa poziom produkcji, a wyraźnie rośnie udział eksportu w całkowitym obrocie firmy.  Zarząd przyjął zasadnicze zmiany w kierowaniu i planowaniu strategicznym spółki. W końcu roku 2008 spółka uruchomiła nową produkcję plastikowych ścian przeciwdźwiękowych. Z powodzeniem wzięła udział w ich realizacji w Republice Czeskiej, na Słowacji i przygotowuje się do wejścia z tym wyrobem również na rynek polski. W roku 2009 MATEICIUC a.s. stał się właścicielem większościowym zakładu produkcyjnego Behka Plast w Polsce, który w szczególności będzie się zajmować produkcją węży przemysłowych. Firma przeszła z powodzeniem w roku  2010 proces recertyfikowania zgodnie z normą ČSN EN ISO 9001:2009.

2011 – 2015
W roku 2011 spółka MATEICIUC przeszła z powodzeniem reaudit międzynarodowego standardu w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi „Investors in People“ i została członkiem STOWARZYSZENIA PRODUCENTÓW TWORZYW SZTUCZNYCH. Uroczyste otwarcie nowego Centrum Rozwoju odbyło się w czerwcu 2012 i stanowiło potwierdzenie głównego kierunku rozwoju spółki - rozwój i innowacje. W tym roku została też po raz pierwszy w naszej historii przekroczona ćwierć miliardowa wartość uzyskanego obrotu. Po innowacyjnym procesie w roku 2013 została rozpoczęta produkcja i sprzedaż rur do instalacji powietrznych, charakteryzujących się odpornością na bakterie i pleśń. W tym roku firma przeszła z powodzeniem proces recertyfikowania zgodnie z normą ČSN EN ISO 9001:2009 oraz w tym samym roku otrzymała ŚWIADECTWO zakończenia szkolenia w zakresie zrównania szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy, jak i możliwości kariery zawodowej i prowadzenia życia rodzinnego. Następnie w formie certyfikatu ČEKIA Stability Award spółka uzyskała nagrodę AAA, która jest najwyższym możliwym wyróżnieniem dla firm stabilnych finansowo i ekonomicznie. W tym samym roku zarząd spółki zdecydował o zakończeniu produkcji ścian dźwiękoizolacyjnych ze względu na spadek ilości budowanych zabezpieczeń dźwiękoizolacyjnych. W roku 2014 został zakończony proces rozwoju celowego typoszeregu systemu mikrorurek i wiązek dla technologii FTTx. W tym roku udało się wejść na nowe rynki, poza Europą i w ten sposób zrealizować wytyczone strategiczne zamierzenie spółki, polegające na produkcji i sprzedaży poszukiwanych wyrobów o wysokiej jakości na całym świecie. 2015 Spółka MATEICIUC a.s. wspomina 25 lat swojego istnienia. Kontynuowana jest budowa drugiego rzędu  hal magazynowych i centrum technologicznego do projektowania i rozwoju narzędzi oraz urządzeń specjalizowanych.

2016 - teraźniejszość
2016 rozpoczęcie budowy własnej narzędziowni – projektowanie, produkcja i naprawa narzędzi.  Nowoczesne zaplecze dla pracowników. Kolejny audyt ČSN EN ISO 9001:2009 – norma rozwiązuje stosowanie postępowania procesowego przy systemie zarządzania jakością. Zakończenie produkcji profili okładzinowych. W październiku nowym dyrektorem spółki został mianowany inż. Ludvík Šanda.  Nakręcenie instruktażowego video o układaniu opatentowanego zestawu mikrorurek VARIOFLAT DB. Zakończenie grupowania firm siostrzanych. 2017 Niezależne działanie spółki MATEICIUC a.s. jako jednego podmiotu prawnego. Ostateczne zakończenie narzędziowni – pierwsze wyprodukowane narzędzie. Odnowa parku firmowego. Wykończenie hali – magazyn  6.5, kończący przygotowanie wewnętrznych przestrzeni magazynowych. Stabilizacja obsady personalnej na produkcji. Parking za szlabanem.  Videoklip Crash Drums. 2018 Odbiór  domu mieszkalnego z 9 małometrażowymi mieszkaniami dla naszych pracowników. Modernizacja technologii, naprawy dróg komunikacyjnych na terenie, stacja transformatorowa. Zwiększona ochrona i bezpieczeństwo ruchu osób i pojazdów na terenie. Zakończenie wprowadzania monitoringu produkcji. 2019 Spółka obchodzi jubileusz 180 lat od założenia zakładu w roku 1839 przez Josefa Kazimíra Gerlicha i jednocześnie decyzją Ministerstwa Kultury za zabytek kultury zostaje uznany zespół historycznych obiektów firmy. Wybudowanie kotłowni, ocieplenie domu mieszkalnego. Rok 2020 pod znakiem koronawirusa, a spółka MATEICIUC a.s. wspomina 30 lat swojego istnienia. Budowa i odbiór nowej stacji transformatorowej z dwoma transformatorami, wykonanie adaptacji budowlanych wokół hal magazynowych. Wprowadzenie elektronicznego systemu ewidencji obecności w pracy.

PRZYSZŁOŚĆ spółkę MATEICIUC interesują przede wszystkim badania, innowacje, nowe rynki i realizacja wizji:

„Liczyć się między czołowymi europejskimi producentami profili budowlanych."

  • MATEICIUC a.s.

  • MATEICIUC a.s.

  • Spółka MATEICIUC a.s.

  • Park firmowy


Kontakt

MATEICIUC a.s. - IČ: 60792825; NIP: CZ60792825; zarejestrowane w RH przy Sądzie okręgowym w Ostrawie, odd. B kładka 987


Aktualności

Recertyfikowanie ISO 9001
10.05.2024

Odbyliśmy z wynikiem pozytywnym audyt recertyfikujący nasz certyfikat systemu...


Truck drivers WARNING
03.04.2024

ENTRY to MATEICIUC a.s.!!!

From 8th April 2024 until 1st June...


Radosnych Świąt Wielkanocnych 2024!
25.03.2024

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim...


Szybki kontakt

Milada Turská marketing specialist

+420 556 312 434 +420 602 287 013

Created 2024 by Railsformers s.r.o. | Protection of privacy | Ustaw ciasteczka