O nas 1990 - teraźniejszość

1990-1992                      
Założenie spółki przez braci Emila i  Zdeňka  Mateiciuców. Bracia Mateiciucowie z powodzeniem sprywatyzowali historyczny obiekt dawnej tkalni, której historia sięga do roku 1839. W tym obiekcie rozpoczęli oni produkcję rur polipropylenowych do ogrzewania podłogowego, rur polietylenowych do instalacji wody pitnej, a potem produkcję węży ogrodowych  z mPCW  i innych wytłoczek plastikowych.

1993-1995    
W tym czasie została zakończona rozległa rekonstrukcja budynku administracyjnego, hal produkcyjnych i terenu całego zakładu. Doszło do przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną. Asortyment produkcji poszerzył się o produkcję gładkich rur HDPE do ochrony światłowodów. Spółka inwestowała również w urządzenia umożliwiające poprawę jakości i elastyczności produkcji.

1996-2000             
Spółka otrzymała cały szereg istotnych zamówień na produkcję osłonowych rur kablowych, co w efekcie pozwoliło rozszerzyć park maszynowy o zakup nowej technologii. W roku 1998 spółka rozpoczęła produkcję rur karbowanych, które uzupełniły wytwarzany typoszereg rur osłonowych i stały się nośnym programem produkcyjnym zakładu. Spółka wprowadziła system zarządzania jakością zgodnie z normą ISO 9002:1994, który został certyfikowany w roku 2000 przez spółkę TǛV.

2001-2005          
Ważnym krokiem w dalszym rozwoju spółki było w roku 2002 wejście partnera strategicznego. To połączenie przyniosło spółce stabilizację i dalszą możliwość rozwoju. Stagnacja w dziedzinie budowy sieci telekomunikacyjnych i nasycenie rynku doprowadziły do znacznego spadku produkcji i sprzedaży rur osłonowych. Na taką sytuację spółka zareagowała zastąpieniem tego segmentu produkcji, zupełnie nowym, ale jak się okazało kluczowym asortymentem. Został nim w roku 2002 wyrób profili budowlanych.

2006-2010    
Zarząd spółki intensywnie rozwija działalność inwestycyjną zakładu. Dotyczy to budowy nowych obiektów, infrastruktury, zaplecza dla pracowników, modernizacji parku maszynowego, ale i znaczące wsparcie swoich badań rozwojowych, z których wyrósł cały szereg nowych wyrobów. Członkostwo w Izbie ocieplania budynków, Izbie karton-gipsu i w HK Republiki Czeskiej oznacza dla spółki możliwość prezentowania profilu budowlanego fachowej społeczności, zapoznawania z ich aplikacjami i zaletami stosowania. Na rynku zaczyna dominować znak handlowy MAT, który wiąże się z wysoką jakością produktów MATEICIUC a.s. W roku 2008 spółce został przyznany międzynarodowy certyfikat w zakresie kierowania zasobami ludzkimi „Investor in People". W tym okresie spółka zwiększa poziom produkcji, a wyraźnie rośnie udział eksportu w całkowitym obrocie firmy.  Zarząd przyjął zasadnicze zmiany w kierowaniu i planowaniu strategicznym spółki. W końcu roku 2008 spółka uruchomiła nową produkcję plastikowych ścian przeciwdźwiękowych. Z powodzeniem wzięła udział w ich realizacji w Republice Czeskiej, na Słowacji i przygotowuje się do wejścia z tym wyrobem również na rynek polski. W roku 2009 MATEICIUC a.s. stał się właścicielem większościowym zakładu produkcyjnego Behka Plast w Polsce, który w szczególności będzie się zajmować produkcją węży przemysłowych. Firma przeszła z powodzeniem w roku  2010 proces recertyfikowania zgodnie z normą ČSN EN ISO 9001:2009.

2011 – 2015
W roku 2011 spółka MATEICIUC przeszła z powodzeniem reaudit międzynarodowego standardu w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi „Investors in People“ i została członkiem STOWARZYSZENIA PRODUCENTÓW TWORZYW SZTUCZNYCH. Uroczyste otwarcie nowego Centrum Rozwoju odbyło się w czerwcu 2012 i stanowiło potwierdzenie głównego kierunku rozwoju spółki - rozwój i innowacje. W tym roku została też po raz pierwszy w naszej historii przekroczona ćwierć miliardowa wartość uzyskanego obrotu. Po innowacyjnym procesie w roku 2013 została rozpoczęta produkcja i sprzedaż rur do instalacji powietrznych, charakteryzujących się odpornością na bakterie i pleśń. W tym roku firma przeszła z powodzeniem proces recertyfikowania zgodnie z normą ČSN EN ISO 9001:2009 oraz w tym samym roku otrzymała ŚWIADECTWO zakończenia szkolenia w zakresie zrównania szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy, jak i możliwości kariery zawodowej i prowadzenia życia rodzinnego. Następnie w formie certyfikatu ČEKIA Stability Award spółka uzyskała nagrodę AAA, która jest najwyższym możliwym wyróżnieniem dla firm stabilnych finansowo i ekonomicznie. W tym samym roku zarząd spółki zdecydował o zakończeniu produkcji ścian dźwiękoizolacyjnych ze względu na spadek ilości budowanych zabezpieczeń dźwiękoizolacyjnych. W roku 2014 został zakończony proces rozwoju celowego typoszeregu systemu mikrorurek i wiązek dla technologii FTTx. W tym roku udało się wejść na nowe rynki, poza Europą i w ten sposób zrealizować wytyczone strategiczne zamierzenie spółki, polegające na produkcji i sprzedaży poszukiwanych wyrobów o wysokiej jakości na całym świecie.

PRZYSZŁOŚĆ spółkę MATEICIUC interesują przede wszystkim badania, innowacje, nowe rynki i realizacja wizji:

„Liczyć się między czołowymi europejskimi producentami profili budowlanych."

  • MATEICIUC a.s.

  • MATEICIUC a.s.


Kontakt

MATEICIUC a.s. - IČ: 60792825; NIP: CZ60792825; zarejestrowane w RH przy Sądzie okręgowym w Ostrawie, odd. B kładka 987


Aktualności

Firmowa przerwa urlopowa 2021
16.06.2021

Przerwa wakacyjna od 26.07.2021 do 8.08.2021.
Ostatnim dniem przyjmowania...


Wesołych Świąt 2021!
29.03.2021

Życzymy wszystkim spokojnych Świąt Wielkanocnych, dużo zdrowia...


Widok na ogród firmowy w dniu 06.01.2021
06.01.2021

Okres świąteczny się już zakończył, ale widok na zewnątrz o...


Szybki kontakt

Milada Turská marketing specialist

+420 556 312 434 +420 602 287 013

Created 2021 by Railsformers s.r.o. | Protection of privacy